המגזין, מאמרים מקצועיים

Winkler – מאמר על הטכנולוגיה המושלמת לאיטום גגות

תחזוקת גגות שטוחים היא תורה שלמה שמצריכה יותר מאשר רק טיפולים קונבנציונליים.

קיימים משתנים מבניים רבים שמשפיעים על חיפויי הגג השונים עם חלוף השנים שבהם הם משמשים מחסום יעיל מפני פגעי מזג האוויר ושינויי הטמפרטורות.

מצב זה מורכב עוד יותר כאשר על הגג מותקנים מערכות קירור, ארובות, פנלים סולריים וכו'.

כאשר לא רוצים להסתפק רק בטיפולים הפשוטים וההכרחיים ורוצים, באמת, לפתור את בעיות התחזוקה ארוכות הטווח ולעשות צעד נוסף מעבר לחידושים האחרונים ולהשתמש במוצרים אשר מעבר לנתונים הטכניים והתכונות החדשניות גם מציעים ערך נוסף כגון ידע וניסיון מעשי, אזי העניין הופך למורכב יותר.

עבודה מוקפדת ודקדקנית

בבואה לחדש את האיטום על גג המשרדים של Webild במילנו, חברתCASSANI ASFALTI בהנהלתו של רוברטו קאסני, המתמחה בעבודות מסוג זה, נאלצה להתמודד עם גג שטוח אשר מלבד היותו שחוק מאוד, הוא גם דלף.

למעשה, היה צורך לחדש את האיטום כולו. בעבודה זו הם נאלצו לקחת בחשבון גם את העובדה שהיו מתקנים רבים על הגג שמנעו את האפשרות להשתמש בחומרים מוכנים כגון יריעות ביטומן. מתחת לכל מתקן על הגג היו יריעות גומי עבות נגד רעידות וחומרים אחרים שדרשו דרכי טיפול שונות.

הכנת התשתית היתה מאוד תובענית וארכה שלושה ימי עבודה שכללו עבודה במשך 8 שעות רק כדי לוודא שמשטח הגג נקי לחלוטין. בהמשך לניקיון ולאחר הערכת המצב, החברה החליטה להשתמש במוצר ווינגום פלוס-Wingum plus H2O  של חברת Winkler שהינו חומר איטום אלסטומרי נוזלי צבעוני המחוזק בסיבים על בסיס מים, בעל מאפיינים יוצאי דופן מבחינת חוזק ועמידות. החומר הזה הוא מושלם גם לשטחים גדולים וגם לקטנים.

הצוות הטכני של חברת Winkler סייע בשטח בכל הנוגע לטכניקות היישום – חלק מהותי וחשוב כדי להשיג פתרון מושלם לבעיות שונות שנוצרות בגלל גג בעל שיפועים לא אחידים ועמוס במתקנים וכפי שכבר צויין, גם דולף.

כל המתקנים חוזקו ואת השאר עשה ווינגום פלוס-Wingum Plus H2O. 

מוצר בטיחותי ומאושר

העבודות בוצעו בחודשי הקיץ החמים והדבר התאפשר הודות למאפיינים הבסיסיים של ווינגום פלוס-Wingum Plus H2O ויעילותו הגבוהה בטמפרטורות נמוכות וגבוהות. המוצר מוכן לשימוש והוא אידיאלי ליישום על גגות שטוחים הבנויים מלוחות בטון, מלט סיבים, מתכת וניתן ליישם אותו גם יריעות ביטומן ישנות שהתחמצנו עם השנים.

בנוסף המוצר מאושר ע"י המיאמי דייד- המוסד הפדרלי המאשר חומרי איטום עמידים לסערות הוריקנים.

בישראל המוצר מאושר ע"י מכון התקנים לפי תקן 4518 לחומרי מריחה.

לחצו כאן לראות סרטון הדרכה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *