חומר איטום לגג שחוסך אנרגיה

מעטפת זפת – הגנה וחידוש

בגלל הטמפרטורות הגבוהות של חודשי הקיץ, החום המצטבר תחת גגות המצופים בשכבת איטום של זפת הוא רב יותר לעומת אותם חללים שנמצאים תחת גגות משופעים ושמבודדים היטב. הדבר נובע בעיקר עקב חומר איטום לגג שהשימוש בהם הוא כדי לזפת גגות (תרכובות ונוזלים שונים על בסיס שרף, זפת, פוליאוריתן וכו') אמנם אוטמים את הגג בפני חדירת מים אך אינם פותרים את בעיית החום המצטבר תחתיו. בכדי לפתור את בעיית החום המצטבר, החברות שמייצרות את חומרי הזפת לאיטום מייצרות גם צבע אלומיניום נוזלי שלאחר שמיישמים אותו על שכבת הזפת, תפקידו להחזיר את קרני השמש ובכך להפחית את החום המצטבר תחת הגג. אך הבעיה למעשה לא נפתרת בגלל שיטת היישום הנפוצה של חומר הזיפות. נהוג למרוח את צבע האלומיניום מיד אחרי יישום שכבת הזפת אך בשיטה זו מאבדים מיד את כושר החזרת האור כיוון שתקופת "ההבשלה" של שכבת הזפת נמשכת בין 60 ל-90 יום ורק לאחר מכן יש למרוח את צבע האלומיניום. אחרת, הצבע מתנתק מהזפת ומאבד את כושר החזרת האור (המטרה שבגללה מוסיפים אותו).

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נייד: (חובה)

נושא

חומר איטום לגג – טעויות נפוצות חומר איטום לגג

טעות נפוצה נוספת היא להשתמש בצבע האלומיניום כחומר איטום או כחומר לחידוש שכבת הזפת. 99% מתוך חומרי איטום אלה לא רק שאינם אוטמים את הגג נגד חדירת מים, אלא גם אינם משקמים במאומה את שכבת הזפת הבלויה (לפתרונות לבעיה ראה המאמר על שיקום שכבות זפת).

חברת וינקלר בע"מ פיתחה את טכנולוגיית WinklerSafe ואת המוצרים WingumPlus H2O ו- Plus Reflex2000 שפותרים את הבעיה בכך שהם גם אוטמים את הגג נגד חדירת מים וגם פותרים את בעיית החום המצטבר תחתיו. חומרי איטום אלה מתאימים גם לגגות שטוחים וגם לגגות משופעים.

חומרי זיפות ואיטום נתונים נוספים:

  • חומר הזיפות ללא הגנה מיוצר בדרך כלל בצבע שחור (אלא אם הוא מוגן בשכבת שבבי צפחה ירוקים, אדומים או אפורים או בד TNT) וקולט 90% מהחום. הדבר, כמובן, גורם לעליית הטמפרטורה הממוצעת בתוך מבנה המגורים.
  • חומר זיפות עם הגנה של אלומיניום קולט רק כ-60%-50% מהחום ומחזיר בין 50%-40% ממנו.
  • WingumPlus H2O (קרום נוזלי אלסטומרי לבן על בסיס מים שאוטם נגד חדירת מים) קולט רק 25% (נתון מאושר!) מהחום ומחזיר 75% מהקרניים האולטרה-סגוליות. הדבר מוביל לשינוי משמעותי בטמפרטורה בתוך מבנה המגורים בהשוואה לחללים תחת גגות שאינם מצופים בחומר זה.

לסיכום:

WingumPlus H2O ו-2000 Plus Reflex  הם מוצרים שיש להשתמש בהם (1) כאשר יש צורך להגן על שכבת הזפת מפני פעולת הקרניים האולטרה-סגוליות; (2) כדי למנוע עליית טמפרטורות בתוך מבני מגורים/משרדים; (3) כדי להגן ולשקם שכבת זפת בלויה ו-(4) על גגות שטוחים שעליהם מונחים פנלים פוטו-וולטאיים. תכונות החזרת האור של WingumPlus H2O ושל 2000 Plus Reflex מבטיחות יעילות גבוהה יותר של הפנלים.