מאמרים מקצועיים

מאמר 19.5.19-מהם מוצרי האיטום הטובים ביותר?

איך לבחור את המוצרים המתאימים ביותר לאיטום אזורים מסוימים בבית או מבנה

במקום לדבר על "מוצר האיטום הטוב ביותר" יש להתייחס ל"מערכת האיטום הטובה ביותר", מכיוון שיש לשקול את השיטה המתאימה ביותר לפתרון של בעית איטום ספציפית. כמובן, לחות ורטיבות יכולות לנבוע ממקורות שונים (רטיבות קפילרית, כשל מערכות, גשם וכדומה) ועלולות לפגוע בחלקים שונים בבית או במבנה (גג, מרפסות, משטחי חוץ מרוצפים, קירות פנים וחוץ, מרתפים, חניות).

ת1

 

לכל בעיה יש פתרון טכני שמתאים לה, ובבחירת הפתרון יתכנו פרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון. לדוגמה יש לבדוק את העמידות של המערכת ותחזוקה גם מהווה גורם חשוב מאוד. כמו כן, יש להבטיח פרמטרים אחרים במקרה שעליך להפעיל פוליסת ביטוח כדי לכסות על נזקים שנגרמו בעקבות אירועים קיצוניים, בין אם בידי אדם או פגעי טבע.

אולם, לפני כל חישוב ולפני בחירת מערכת האיטום, קיימים שני דברים הכרחיים. ראשית, להגדיר את המטרה המדויקת של העבודה שיש לבצע ושנית, לחזות את השימוש באזור שדורש איטום.

 

מסע וירטואלי לבחירת פתרון האיטום הטוב ביותר

בואו נניח שאנו במסע וירטואלי קצר בתוך בית, המתחיל לדוגמה בחניה. כאן האיטום יהיה חייב לחזות מצבים קריטיים. למעשה, באזורי החוץ, החשופים לגשם, יש פוטנציאל למים עומדים, הצטברות שלג וקרח וחשיפה לקרני UV. במקרה זה, יש להשתמש בחומר איטום נוזלי בעל חוזק מכני גבוה (לדוגמה לשחיקה), המאפשר אחיזה אידיאלית ונגישות טובה לכלי רכב. מערכת האיטום צריכה גם להיות עמידה לטמפרטורות נמוכות וגבוהות. יתרה מזאת, עליה לעמוד במחזורי קפיאה והפשרה ולהציע עמידות מקסימלית לדחף נגדי.

אותו רעיון חל גם על אזורים פנימיים אחרים בבניין, כגון אמבטיות ומטבחים וכל חלל הדורש איטום.

 

מה לגבי איטום של אזורים חיצוניים בבניין?

בקירות חיצוניים אנכיים, הבאים במגע בדרך כלל עם הלחות באוויר, גשם צולב ושינויי טמפרטורה פתאומיים, מומלץ להשתמש באיטום שתוכנן במיוחד ליישומים אנכיים. המוצר אינו מטפטף, ומבצע את פעולות ההגנה שלו אפילו כאשר קיימות בעיות לחות קבועות. והחשוב ביותר, המוצר חייב לעמוד בוודאות ובצורה מושלמת בשוקים תרמיים ודחף נגדי.

עבור מרפסות ומשטחי חוץ מרוצפים, בנוסף לנושאים שנזכרו לעיל הקשורים ללחות באוויר, שינויים בטמפרטורה ונוכחות של מים, אפילו מים עומדים, חשוב מאוד להביא בחשבון את העובדה שבדרך כלל הולכים על שטחים אלה. מכאן, הם נתונים לתנועה רגלית, נוכחות של שולחנות, כיסאות וכדומה. איטום טוב אפילו בעת שיפוץ, מתחיל עם הכנה של התשתית של הרצפה. לכן, נדרש להשתמש במוצרי איטום על בסיס צמנט או ביטומן ופולימרים, שמהווים גם גשרי הדבקה כאשר מתקינים רצפות קרמיקה.

להגנה על מרפסות ומשטחי חוץ מרוצפים, מומלץ להשתמש בציפויי הגנה דוחים מים כגון Winkler Skermo Terrazze, הפועלים כמחסום ממשי כנגד תנאים אטמוספיריים מזיקים. בנוסף, הם מגנים על המשטח מפני ניקוב ותנועה של חפצים.

ת2

התחנה האחרונה של המסע הווירטואלי שלנו הוא הגג השטוח, "כלי" נוסף המעביר לחות לתוך בתים או מבנים, מחסנים תעשייתיים, מרכזי קניות וכדומה. ניתן לאטום גגות שטוחים על ידי יריעות ביטומן וגם מוצרי איטום נוזליים כגון Winkler One. פתרונות טכניים אלה מקבלים יותר תשומת לב והערכה, הודות לקלות ומהירות ההתקנה וכן הביצועים המעולים שלהם.

ת3

פתרונות האיטום הטובים ביותר מבוססים על טכנולוגיה חדשנית

Winkler מציעה את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר עבור מערכות האיטום הטובות ביותר. זה כולל גם חומרי מליטה מיוחדים שניתן ליישמם אפילו על משטחים רטובים, בטמפרטורות קיצוניות (בין 0 ל-45 מעלות צלסיוס). חומרים אלה יעילים בשיקום תשתיות, והופכים אותן להומוגניות לחלוטין ללא פגמים מבניים, כהכנה טובה למוצר האיטום. הגג הוא החלק במבנה הנמצא במגע תמידי עם גורמים אטמוספריים, כך שהאיטום חייב להבטיח עמידות מקסימליות לדחף נגדי, מחזורי קפיאה והפשרה, קרני UV, וכמובן מים ולחות באופן כללי.

מוצרי האיטום הנוזליים הלבנים של Winkler גם מחזירים קרינה. כלומר, בקיץ, הגגות שנאטמו עם מוצרים אלה נשארים רעננים. כמו כן, מכיוון שהאור לא מתפזר בתוך המבנה, זה עוזר לבידוד של המבנה ולחסכון בעלויות קירור.

מוצרי Winkler מבוססים על מים, הם אינם מכילים סולבנטים המזיקים לבני אדם ולסביבה.

 

מסקנה: לכל צורך של איטום קיים פתרון הולם!

לכל צורך של איטום קיים פתרון מתאים. לכן חשוב לתכנן את תהליך האיטום, כפי שמתכננים כל היבט אחר בבניה או בשיפוץ. Winkle מציעה פתרונות חדשניים, מוצרים שפותחו כדי לפתור כל צורך של איטום. מוצרי  Winkler נבדקו ואושרו, והם הכלי הטוב ביותר לעבודות איכותיות ועמידות לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *