מאמרים מקצועיים

מאמר חדש מבית וינקלר איטליה: איך להכין ולשקם תשתיות לפני איטום

דייויד ווינקלר

מנהל מחקר ופיתוח בווינקלר מערכות איטום

לפני כל פעולת איטום, במיוחד אם אתם מתכננים להשתמש בחומרי האיטום המשחתיים החדשים, יש לדאוג שהתשתית תהייה אחידה תוך שימוש במלט מתקשה במהירות המתאים לעבודה בתנאים סביבתיים קיצוניים. הדרך הטובה ביותר להכין ולשקם תשתיות לפני האיטום, ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר, הוא להשתמש במערכות ללא חומרים ממסים. המטרה היא שכל המרכיבים פועלים יחד כדי להבטיח פתרון ארוך טווח.

הערכת התשתית – שלב חיוני לפני האיטום

אפשר להגיד בוודאות שאיטום מעולה מתחיל עם דרך ההכנה של התשתית, בין אם זה בטון, מצעי מלט לריצוף, כיסוי של יריעות ביטומן ישנות או גבס לטיפול בקירות.

כמו כן, האמור לעיל נכון עבור כל סוג של טיפול, במיוחד בשימוש במוצרי איטום משחתיים נוזליים.

לכל סוג של מצע יש את המאפיינים שלו ואת הנקודות הקריטיות שלו. לכן, הדבר הראשון שיש לעשות הוא להעריך את סוג התשתית והמצב שלה. גורם נוסף שיש לשקול קשור לתנאי מזג האוויר באתר הריצוף. הניתוח של התשתית יקבע איזה פעולות יש לבצע.

כך גם האזורים האקלימיים השונים דורשים הערכות עקביות ובאופן כללי מומלץ להשתמש בדור החדש של המוצרים, מכיוון שהם מבטיחים ביצועים מעולים אפילו בתנאים קיצוניים ביותר, בין 0 ל- 45 מעלות.

לחות או משטחים רטובים? איך לשקם תשתיות בעייתיות לפני האיטום.

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון כשרוצים להכין ולשקם תשתיות לפני איטום, הוא נוכחות של לחות ואולי אפילו משטחים רטובים או רטובים  מאוד.

כיום, הודות למחקר ופיתוח טכניים, קיימים פתרונות מעשיים מאוד עבור כל המצבים האלה. לדוגמה, קיימות "מערכות", כלומר סדרה של מוצרים שמתוכננים לפעול יחד בצורה מושלמת אחד עם השני ומבטיחים יעילות מקסימלית.

כדי לשקם משטחי בטון, מצעי צמנט, גבס וכדומה, ולאחר סילוק החלקים המתפוררים שמתנתקים בקלות מהתשתית, מומלץ להשתמש במלט תיקסוטרופי המתקשה במהירות כגון PRE-ONE. ניתן להשתמש במוצר זה כדי לטפל בהבדלי עובי של התשתית ולהפוך את התשתית לאחידה. בנוסף, PRE-ONE פותח עם חומרים המסוגלים לשלוט בהתכווצות הן בשלב הפלסטי והן בשלב לאחר ההתקשות.  

עכשיו התשתית מוכנה לאיטום

לאחר שפני השטח נוקו, פולסו ושוקמו היכן שנדרש, התשתית מוכנה לאיטום. כבר הזכרנו שהשימוש במערכות איטום הוא הנוהל הטוב ביותר עבור גגות שטוחים, מרפסות ומשטחי חוץ מרוצפים.

למעשה, מערכות חדשניות אלה, הפועלות בצורה מעולה כחומר איטום, עוזרות גם להגן על התשתית.

פתרונות חדשים אינם דורשים שימוש בפריימרים והם מוכנים לשימוש.

אין צורך להוסיף מים או כל חומר אחר כגון, חומרים ממסים, שהוחלפו על ידי תמיסות על בסיס מים, לטובת בריאות בני האדם והסביבה.

כעת זה ברור שהשימוש במוצרים אלה חוסך בחומרים, מצמצם את זמני ההתקנה ומאפשר ניקוי קל ומהיר יותר של אתרי הבנייה.

איך לתקן ולאטום בטון פגום?

בסרטון הבא אנו מציגים את הפתרונות הטובים ביותר שלנו לתיקון בטון פגום וליישם חומרי איטום משחתיים נוזליים.

הסרטון מתייחס לנושאים הבאים:

  • תיקון בטון פגום בעזרת PRE-ONE
  • איך ליישם PRE-ONE
  • איך ליישם את השכבה הראשונה של Winkler ONE
  • יישום של יריעת חיזוק ONE MAT
  • איך ליישם את השכבה השנייה של Winkler ONE
  • זמני האשפרה של Winkler ONE

ניתן למצוא מידע נוסף על המוצרים שנזכרו במאמר זה ובסרטון להלן בקישורים הבאים:

PRE-ONE: https://www.winklerchimica.com/en/portfolio/pre-one/

Winkler ONE: https://www.winklerchimica.com/en/portfolio/one/

עבודה בתנאי מזג אוויר קיצוניים

ההכנה של התשתית ושלב האיטום יכולים להתרחש תחת תנאים סביבתיים קיצוניים כגון לחות גבוהה, נוכחות של מים, טמפרטורות גבוהות מאוד או נמוכות מאוד. במקרה זה, חומר האיטום המשחתי הנוזלי צריך להיות מסוגל להתאים עצמו ולעמוד בשוקים תרמיים ללא בעיות ובו זמנית להבטיח קישור צולב מהיר של האיטום.

אחרון חביב: ההכנה של תשתיות לגגות.

כאשר מכינים תשתית לגג יש לשים לב במיוחד למכשולים כגון ארובות, תפרים, בורות ניקוז. יש גם לשים לב גם לכל חוסר אחידות בשכבת הבטון, או התפוררות ואפילו התנתקות חלקית של יריעות הביטומן. למעשה, ידוע כי מכשולים אלה עלולים בקלות להפוך לגורמים קריטיים כשצריך לבצע איטום נכון ועמיד לאורך זמן. שימוש בפתרונות איטום משחתיים נוזליים פותר את רוב הבעיות בנושא, בזכות הקלות בה המוצר נצמד לתשתית, ומגיע בקלות אפילו לפינות הרחוקות ביותר שלא ניתן להגיע אליהן.

בנוסף לכך, בעבר, היה צורך "ליישן" את התשתיות בצורה מושלמת, להשגת מרקם נכון ויציבות טובה לפני האיטום. היום, הודות למוצרים החדשניים, ניתן ליישם מוצרי איטום אפילו על בטון ומלט שלא עברו אשפרה מלאה. פתרונות אלה עושים את העבודה שלהם כמחסום מים אפילו בנוכחות של לחות קבועה, ומקלים מאוד על חיי מתקין הגגות.

PRE-ONE

מלט תיקסוטרופי, חד-רכיבי, מהיר התקשרות, מיועד לתשתיות לחות ולטמפרטורות קיצוניות (בין °C0 ל- °C45. כולל מוספים השולטים בהתכווצות הן בשלב הפלסטי ובשלב לאחר ההתקשות ותוספים אינרטיים עם עקומה גרנולרית מושלמת. משמש לתיקון שטחים קטנים, במשטחים אופקיים ואנכיים, על תשתיות בטון, מלט, גבס וכדומה. בעל עבידות מעולה וניתן ליישמו בעובי בין 2 עד 20 מ"מ גם בשכבה בודדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *