מאמרים מקצועיים

למה לא מיישמים רובה אפוקסית על מרפסת או משטח מרוצף. הפרטים- בפוסט

מהי רובה אפוקסית ?

רובה אפוקסית בניגוד לרובה רגילה המכונה גם רובה אקרילית היא חומר איטום לכל דבר שמורחים בין האריחים כדי למנוע חדירה וחלחול מים לחומר הריצוף ומתחת לו לשכבת הסומסום.

הנה חלק מההנחיות לביצוע רובה אפוקסית:

לא משנה אם משתמשים ברובה רגילה או שבוחרים מותג, תמיד יש ליישם את החומר בזהירות, היטב ובאופן מדויק.

יש לפעול על פי הוראות היצרן ולא למהר. אם לא מיישמים את הרובה בצורה מלאה הרובה תיסדק עד מהרה והתוצאה תהיה לא יפה ולא אסתטית.

יש לציין שרובה איכותית וטובה משמשת גם לאיטום בבריכות, בלוחות חיפוי שונים, בקרמיקה, לאיטום בין חיפויי אבן ועוד.

***הערה חשובה- רובה אפוקסית/אקרילית לא מיישמים כשיש שמש חזקה כלומר בקיץ משעה 16.00-10.00. הרובה תתייבש מהר מדיי ולא תעבור את התהליך הכימי הראוי שלה.

רובה אפוקסית לא ניתן ליישם על משטח לח או רטוב כלומר מקלחת או מרפסת/גג מרוצפים שחדרו תחתם מים.

ז"א שאנו ממליצים ליישם רובה אפוקסית רק למקלחת או מרפסת/גג מרוצפים בעת הריצוף הראשוני כשיש לנו סומסום יבש שעליו חומר ריצוף וריצוף- וגם אז כדאי לחכות מספר ימים.

מדוע?

כיוון שלחות או רטיבות הכלואות מתחת לריצוף הופכות בחום (קיץ) לאדי מים. לאדי המים יש נפח גדול מאשר למים והם דוחפים כל מה שאטום ומפרקים את חומר האיטום וכל מה שמפריע להם בדרך כפי שתראו בתמונה:

המלצתנו:

מקלחות ומרפסות חדשות ליישם רובה אקרילית איכותית מותאמת לגודל המרוח בין האריחים ולסיים באיטום "מלמעלה" עם סקרמו טרצה-SKERMO TERAZZE חומר איטום נספג, נושם, לא משנה גוון מרקם או צורה של המשטח עליו הוא מיושם, עמיד ל- 10 שנים !!!

ומה לגבי מקלחת מרוצפת עם דליפות מים אותן ניתן לזהות מהקילופים בקירות הסמוכים למקלחת כפי שתראו בתמונה ?

מקלחת מרוצפת, מרפסת או גג מרוצפים אין שום צורך לאטום עם רובה אפוקסית, הקשה ליישום שתתפרק ותצא ממקומה- פשוט לבצע תיקוני רובה וליישם סקרמו טרצה-SKERMO TERRAZZR חומר איטום שנספג לריצוף או לרובה או לשניהם ולא נראה לעין:

חומר איטום ייחודי זה נמכר באריזה של 1 ליטר המכסה 15 מ"ר ובאריזה של 5 ליטר שמכסה 75 מ"ר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *