המגזין, מאמרים מקצועיים

"יש לי רטיבות בקיר החיצוני בתוך הבית. איזה חומר איטום אפשר למרוח?" איך לזהות את מקור הרטיבות ולטפל בו תוכלו לקרוא במאמר

זהו הקיר הפנימי אצלכם בבית. ובקיר הזה אנו סימנו 3 מקורות רטיבות שלא קשורים לסדקים ואנו נסביר בקצרה מה יכולה להיות הסיבה לכל מקור רטיבות כזה.

  1. רטיבות בחיבור קיר תקרה:

מקור הרטיבות יכול להיות הגג מעל- גג עם שכבת איטום או גג/מרפסת מרוצפים או חיפוי אבן.

שימו לב: שליכט לא מחדיר מים אלא אם הוא נפוח מבחוץ ומנותק (אם תביטו בו ותגעו בו תראו ותרגישו נפיחות), או שיש סדק שנראה לעין בחוץ ואתם רואים אותו בדיוק באותו מקום בקיר הפנימי בבית.

אבן- יכולה לספוג מים אליה, מים שעוברים ונספגים בדבק שאו מנתק את האבן או שהרטיבות מחלחלת בין החיבורים של הבלוקים ונספגת בקירות הבטון.

מה הפתרון?

מאתר מים מקצועי- נוכל לתת לכם טלפונים של אנשי מקצוע כאלה. כמובן- שמדובר במאתרים עצמאיים לחלוטין שמקצועם אומנותם. לאחר שהם יאתרו את הבעיה: ספיגה מהחיפוי, או מהתקרה נוכל להתקדם לפתרון הבעיה.

אנו מזמינים אתכם ללחוץ כאן לקרוא עוד מידע על איטום קירות מחופים אבן

2. רטיבות מתחת לסף החלון:

לא- זה לא האלומיניום זה פשוט חוסר מודעות לאיטום סף החלון וחוסר ידע בחומרים המהירים והנכונים איך לאטום את סף החלון.

סף החלון סופג מים ומעביר אותם לתוך הבית וכל עוד השיפוע של הסף תקין כלומר שיפוע כלפי חוץ- תבדקו שאף המים- החריץ שלא רואים מתחת לסף השיש פתוח ואז תיישמו סקרמו טרצה-SKERMO TERRAZZE (לחצו ותגיעו לעמוד באתר שמסביר עליו).

אם אתם רוצים להימנע מראש מהבעיה- עוד בזמן הבניה נראה לכם בסרטון הבא איך מבצעים איטום נכון לסף חלון לפני הצבת החלון:

3. בעיית איטום בחלק התחתון של הקיר:

התקלפויות ורטיבות מעל הריצוף, בקיר החיצוני יכולה להגיע מ- 2 סיבות:

א. פנימית– התפוצץ צינור מים מתחת לריצוף

ב. חיצונית– חדירת מים מבחוץ לפנים הבית מהחיבור בין הרצפה לקיר הבלוקים כתוצאה מהעדר איטום קורות קשר ויסוד או גרוע מכך- איטום שכשל.

כל קורת הקשר סביב הבית- הבסיס המכונה "הרפסודה" ולפחות שורת הבלוקים הראשונה שהודבקה עליה עם בטון צריכה לעבור איטום. הבעיה היא שהקבלנים מחפשים "בזול" ושמים יריעות כפי שתראו בתמונה, שעליהן צריך להגן עם קלקר:

בעיה שניה:

כדי לתפוס ולהדק את היריעה לקיר צריך להשתמש בסרגלי מתכת אבל השליכט/טיח לא מתחבר אליהם ואז "קו ה-0" כך מכונה החיבור בין האיטום לחיפוי- השליכט/אבן/חיפוי חיצוני לקורת הקשר נראה רע.

לעומת זאת חומר האיטום של וינקלר סקודו-SCUDO מבוצע במריחה אחת בלבד, ללא פריימר, ללא צורך בהגנה של קרקר וגם- ניתן לטייח עליו וכך ליצור חיבור איטום מושלם בין קורת הקשר והיסוד לבין הקיר:

אנו ממליצים לכם לעבוד עם קבלנים מקצועיים, שמציעים לכם וינקלר, החברה האיטלקית שנחשבת מס.1 בעולם.

נסכם את המאמר כך: אתם רוצים לאטום? תעבדו עם וינקלר איטליה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *