המגזין

איך לאטום יריעת ביטומן ישנה ופגומה על גג שטוח?

איך לאטום יריעת ביטומן ישנה ופגומה על גג שטוח?

מעולם לא היה קל יותר להאריך חיים של יריעת ביטומן קיימת ופגומה על גג שטוח ובאותו זמן לשפר את רמת ההגנה של מערכת האיטום. ללא ספק האסטרטגיה המנצחת להשגת תוצאות מובטחות לאורך זמן תכלול שימוש ברוב הפתרונות החדשניים לאיטום כגון חומרי איטום ללא סולבנטים, מלט מתפלס, יריעות ביטומן על בסיס מים וחומרי איטום נוזליים רפלקטיביים. המונח "קיימות סביבתית" כולל משמעויות רבות, וגם בתחום הבנייה מחפשים הזדמנויות להשתפר מבחינה זו. לדוגמה, כאשר מתחזקים גגות שטוחים שנאטמו בעבר עם יריעות ביטומן, אנחנו יכולים עכשיו להעניק חיים חדשים ליריעה תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת וכך אין צורך לזרוק את הציפוי המקורי. כך אנו מעניקים חיים חדשים למבנה, וגם יכולים למנוע בעיות עתידיות, לחסוך כסף ולמנוע פגיעה בסביבה.

ניתן לשקם יריעות ביטומן ישנות וגם להגן עליהן להמשך שימוש עתידי. שימוש בחומרי האיטום החדשים מאפשר ביצוע תיקונים מיידיים וגם מציע הגנה ארוכת טווח מפני מים ולחות.

אחד הגורמים העיקריים לבלאי של גג שטוח הוא שוק תרמי, מה שידוע כמחזורי קפיאה-הפשרה, שעלולים להגרם גם מרוח וקרינת UV.

עם הזמן, אירועים טבעיים אלה על השלכותיהם, עלולים לפגוע ביציבות שכבת האיטום, וכך לגרום לסדקים במבנה ולפגוע בבניין.

תחזוקה גרועה של המשטחים, במיוחד בחלקים הפגיעים של מערכת הגג השטוח עלולה לפגוע בצורה חמורה בגג עם הזמן. כאשר מים שנקוו אינם מנוקזים ונשארים עומדים הם יכולים לפגוע בתפרי הריתוך הרגישים במיוחד לנזק וקורוזיה מתחת ליריעות הביטומן. חומרים חומציים גורמים לקורוזיה בציפוי הביטומן והתפר המרותך עלול להתנתק ולהשאיר מקום לסדקים ולחורים שיגרמו לנזק חמור.

לכן נדרשת תחזוקה רציפה המאפשרת התערבות וטיפול לפני שהנזק החמור נעשה. לדוגמה, כאשר נדרש לשקם ולתחזק את השיפועים של תשתית ביטומן עבור יריעות ביטומן פולימרי או עבור גג רעפים, אנו ממליצים להשתמש במשחת ביטומן לפילוס על בסיס מים שנקראת ווינביטורוף-WINBITUROOF, חומר חד-רכיבי מוכן לשימוש.

פתרונות אלה, בעלי ערך מוסף גבוה, יכולים גם לשמש כדי לאטום ולקשר בין הגג השטוח לבין חלקים אנכיים הסמוכים אליו וכן לטפל בפינות. עבור חלקים אלה, מומלץ מאוד להשתמש בחומר איטום ביטומני ודבק פולימרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *