המגזין

איך איטום גג יכול לעזור לכדור הארץ ולהיות ידידותי לסביבה ?

דייויד וינקלר

מנהל מחקר ופיתוח בחברת WINKLER מערכות איטום

19 בפברואר 2023

מה זה גג קר?

לאורך השנים, הפיתוח המוגבר באזורים עירוניים צפופים גרם לעלייה מהירה ביותר של שטחים מרוצפים או בנויים על חשבון השטחים הירוקים, ולכן יצר שימוש מאסיבי במערכות חימום ומיזוג אוויר בשימוש ביתי.

כל זאת בשילוב עם זיהום אוויר ממכוניות ומפעלים תעשייתיים, יצר תופעה של איי חום, מיקרו-אקלים חם יותר (עלייה של עד C3°), באזורים עירוניים ובאזוריים הכפריים המקיפים אותם.

העלייה בטמפרטורות, במיוחד חודשי הקיץ, מביאה לעליה בשימוש במערכות קירור, אשר גורמים לעליה בצריכה ובזיהום האוויר, וכך נוצר מעגל קסמים מסוכן אשר עם הזמן תורם להתחממות הגלובלית.

בניית גגות בעלי החזריות סולרית גבוהה, היודעים כ'גגות קרים', הוא פתרון מצוין לבעיה זו. ניתן לבנות גג קר בעזרת מוצרי איטום בעלי מקדם החזריות סולרית גבוה.

איך גג קר עובד?

גגות בעלי החזריות סולרית גבוהה יכולים להחזיר אנרגיה סולארית ברמה גבוהה ומונעים חימום יתר של המשטח החיצוני של הגג. כמות החום המועברת לתוך המבנה תצומצם באופן ניכר, ובכך ירד הצורך במיזוג אוויר. יתרון נוסף הוא צמצום זיהום האוויר וחיסכון כספי.

תמונה: באדיבות Cool Roof Rating Council

תקנים לגגות קרים

מועצת דירוג גגות קרים (Cool Roof Rating Council) היא ארגון ללא מטרות רווח המפתח שיטות הוגנות, מדויקות ואמינות להערכה והגדרה של ביצועי הקרינה של מוצרי גגות.

דירוג זה הכרחי עבור מוצרים שיוגדרו כ"בעלי כושר החזרה" בשוק האמריקאי המחמיר, ומטרתו היא לוודא שההחזרה (רפלקטיביות) תהיה מעל סף מסוים שלוש שנים לאחר ההתקנה, סף זה הוגדר באופן בלתי תלוי על ידי המועצה ואושר על ידי פקידים רשמיים בתחום התקינה.

בגלל שהמאפיין החשוב ביותר של מוצרים בעלי כושר החזרה הוא עמידות לאורך זמן, לא מספיק שמוצר איטום בעל כושר החזרה יהיה למשל יעיל רק מספר חודשים לאחר ההתקנה, אלא עליו להיות יעיל למשך שנים רבות.

Winkler היא החברה היחידה שמייצרת פתרונות חדשניים העומדים בפרמטרים שהוצבו על ידי מועצת הדירוג לגגות קרים, כי היא מספקת אישורים לעמידות, ביצועים מובטחים והמשכיות בכושר ההחזרה.

דוגמה טובה למוצר בעל תכונות החזריות (אך לא היחיד המיוצר על ידי Winkler) הוא Wingum Plus H2O Reflex, העומד לחלוטין בדירוג.

Wingum Plus H2O Reflex התפתח מתוך המערכת הנוזלית והאלסטומריתWingum Plus H2O , שהציבה סטנדרט חדש עבור מוצרי איטום משחתיים למריחה מאז הופעתה בשנת 2009.

גרסת Rapid Reflex  של המוצר מעלה את הרף אף יותר, כי מוצר זה אינו מציב מגבלות מבחינת גודל הגג המיועד לאיטום ומאפשרת את השלמת הפרויקט מתחילתו ועד סופו תוך יום אחד בלבד, בשטחים קטנים.

Wingum Plus H2O Rapid Reflex  מתייבש תוך 4 שעות בצורה מושלמת ב- 20ºC!

2 thoughts on “איך איטום גג יכול לעזור לכדור הארץ ולהיות ידידותי לסביבה ?

  1. סלמון אסקיאס הגיב:

    מחפש עבודה

    1. וינקלר ישראל הגיב:

      מצטערים אבל אין לנו משרות פנויות כרגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *