מאמרים מקצועיים

איטום והגנה על בטון באמצעות החומרים המיוחדים של חברת וינקלר האיטלקית

בעיר פרביאגו (מילאנו, איטליה), העיריה בנתה מיכל צבירה גדול כדי למנוע שיטפונות המתרחשים לאחר גשמים כבדים, ופוגעים במערכת הביוב. המוצר של חברת Winkler, Unibar F, נבחר להגנה ואיטום דפנות ורצפת המיכל.

בשנים האחרונות אירועי מזג האוויר הפכו ליותר ויותר בלתי צפויים ושינו את אופיים בצורה משמעותית. לרוע המזל, אפילו במרכזי ערים יש שיטפונות, בייחוד בערים הקרובות לנתיבי מים, העולים על גדותיהם בעקבות מזג אוויר גרוע.

בעיר פרביאגו, נערכה תוכנית רצינית לטיפול בבעיה זו ולצמצם את השפעותיה: נבנה מיכל אגירה בנפח 10,000 מ"ק באזור המשמש כמגרש חניה. במקרה של גשמים כבדים, המים שרשת הביוב אינה מסוגלת לסלק מועברים למיכל תת-קרקעי, לאחסון זמני, וכך נמנע עומס יתר על רשת הביוב. לאחר שהאירוע המטראולוגי מסתיים, מופעלת מערכת שאיבה המעבירה את המים מהמכל לרשת הביוב וכך ניתן להתחיל בתהליך טיפול נכון.

המיכל בשטח 1,500 מ"ר ובעומק 8 מ', נמצא כולו מתחת לקרקע ומעליו, על פני הקרקע, מגרש חניה המספק 36 מקומות חניה ואזורים ירוקים.

מכיוון שמיכל זה אמור להתמלא ולהתרוקן באופן מחזורי, היה קריטי להגן על מבנה הבטון מהשפעות המים והלחות, וכך להבטיח את תקינותו. מכיוון שנדרש יישום של שכבה דקה, הצענו את המוצר UNIBAR F של חברת Winkler, חומר איטום דו-רכיבי, עם גימור אפוקסי נושם, בעל מראה מבריק, המתאים להגנה על רצפות בטון ועמודים, אפילו בתנאים של לחות וללא מחסום אדים. למעשה, UNIBAR F, למרות שהוא מוצר נושם, יוצר משטח בעל עמידות טובה לחומצה מהולה, חומרים אלקאליים ותמיסות מלחיות.

לצורך היישום הספציפי הזה, ייושמו שתי שכבות של UNIBAR F אפור בעזרת רולר (ומברשת בפינות) בצריכה כוללת של 400-500 ג' למ"ר, כולל כיסוי של הרצפות, הדפנות, והעמודים עד לגובה 7 מ', מתוך ידיעה שהמים בתוך המיכל יגיעו לגובה מקסימלי של 6.5 מ'. המוצר הזה יצר איטום מושלם למיכל, ואפשר התקנה מהירה עם חסכון בהוצאות כוח אדם. כמו כל המוצרים מסדרת Winkler, UNIBAR F אינו מכיל סולבנטים ומבטיח פליטות מאוד נמוכות, בהתאם לפילוסופיה של Winkler הכוללת יצירת מערכות ומוצרים בעלי ביצועים טכניים מעולים שגם מתחשבים בבריאות האדם ובסביבה.

טיפים שימושיים:

יש לוודא שהמשטחים המיועדים ליישום נקיים, ללא חלקים מתפוררים, ללא חומרים מונעי הדבקה ושמנים. יש לבצע ניקוי יסודי עם סילון חול, נייר זכוכית או כרסום. פני השטח צריכים להיות בעלי כוח גזירה של לפחות 1.5 N למ"מ. מומלץ ליישם שכבות עליונות עם WINMAT (מאט) או WINGLOSS (מבריק) כדי לשפר את עמידות המוצר ולצמצם את הלכלוך על פני השטח.


Winkler Chimica srl

גישה חדשה לעולם הבנייה שמשתמשת במדע הכימיה ובטכנולוגית WinklerSafe  לשירות לקוחותיה, על ידי פיתוח פתרונות פשוטים ואפקטיביים וטווח מוצרים מהמגוונים בתעשייה. מערכות WinklerSafe  מבוססות על מים ולכן אינן מסוכנות. WinklerSafe הוא פתרון חדשני עם תכונות טכניות יוצאות מן הכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *